Hračky ze dřeva podporují dětskou kreativitu a šetří vaše nervy

O tom, jak jsou dřevěné hračky zdravotně nezávadné, šetrné k životnímu prostředí a esteticky obohacující naše děti i interiéry se toho na internetu dočtete víc, než byste možná chtěli. My přinášíme nové praktické objevy týkající se pozitivních přínosů dřevěných hraček. Vše ověřeno vlastními zkušenostmi.

Mlčí

Toto považujeme za velký benefit krásných dřevěnechých hraček. Ano, v útrobách hračkářství sice vypadají všechny ty plastové hračky oplývající zářivými barvami a vydávající chytlavé melodie jako fata morgana, od které očekáváme, že udělá z každodenního stereotypu našich ratolestí vzrušující jízdu, která je zabaví na celé dny a týdny, ideálně aspoň do puberty. Ve skutečnosti to většinou dopadne tak, že dítě unuděně sedí na zemi, nejlépe vždy v té samé místnosti, ve které jste vy – záchod a koupelnu nevyjímaje, a otupěle mačká tlačítko, čímž vytrvale spouští veselou dětskou odrhovačku, při které vám po dvou dnech tuhne krční tepna, po týdnu se k tomu přidá nepříjemné pulsování pravého oka, u citlivějších se vyskytují nečekané náhlé afekty agrese.

Dřevěné hračky mlčí. Mlčí už celá staletí a i když výrobci začínají zavádět dřevěné hračky, které vydávají nějaké zvuky, stále jich není tolik.

Kromě toho, že mlčí, také mnohem lépe rozvíjí dětskou motoriku, kreativitu a fantazii. Tím, že neobsahují ono kouzelné tlačítko, které veškerou aktivitu provede za dítě, se naši potomci musí více snažit, aby daly dřevěné hračce „život“. Musí vymýšlet, jak hračku použít, hra tudíž není tak pasivní, jako s plastovými hračkami.

Jsou odolné

Vzhledem ke skutečnosti, že většina našich nevinných andílků mají ve svém prozatím krátkém životě jasný cíl a sice zničit všechno, co je kolem a jsou v tom tak vytrvalí, že by zfleku obstáli v přední linii demoliční čety, je odolnost dřevěných hraček neocenitelná. Jen skutečným odborníkům se podaří rozebrat kus dřeva nebo rozlomit masivní dřevěnou kostku. Je proto velká naděje, že hračky ze dřeva přežijí náročné dětské období bez újmy, což se o většině rodičů říct nedá.

A nevýhody?

Abychom byli objektivní, je na místě uvést také nějaké nevýhody. Na jednu takovou mám čerstvou památku v podobě otevřené rány na čele. Dřevěné hračky jsou těžké a bolí. V momentu, kdy se naší roztomilé kadeřavé princezně totiž nedaří dřevěnou hračku zničit nebo aspoň rozebrat na atomy, ji po vás jednoduše mrskne. Tak už to prostě v životě chodí. Vzhledem k výše zmíněným výhodám, je toto však zanedbatelná cena. Za kvalitu se hold platí.

Designed by ijeab / Freepik